5 медала до момента за гребците на Харманли на Републиканското

• In Спорт
  • 07/22/2016
  • 2943 Преглеждания

5 медала завоюваха състезателите на Спортен клуб по кану-каяк „Хеброс“-Харманли за първите два дни на Държавния индивидуален шампионат в Пловдив. Преди минути приключи награждаването на призьорите.  Очакванията са в оставащите два дни на Републиканския шампионат, харманлийските гребци да спечелят още медали и да са сред  най-успешните клубове на престижното състезание. То се провежда от 21 до 24 юли в Пловдив, в три възрастови категории – деца, юноши младша и юноши старша възраст. Участват над 25 клуба от цялата страна.

На 21 юни първия медал за Харманли донесе Мерт Шабан – бронз на 1000 м. едноместно кану, при момчетата от най-малката възраст, сподели старши треньорът на клуба Ивайло Димитров.  Днес  Мерт завоюва още 2 медала. Той става втори на 2000 м. и трети на дистанция 500 м.

Сребърен медал при момичетата спечелиха Вероника Вълкова и Ивет Тодорова, с каяк двойка, на 500 м.

5-ият медал за СККК „Хеброс“ завоюваха на К4 Габриела Петрова, Тифани Генчева, Гергана Чанакова и Татяна Кръстева. Те станаха трети на 500 м. в категорията юноши старша възраст.

Габриела и Тифани се класираха 4-и на двойка каяк 1000 м. в категорията  юноши старша възраст. Това е постижение, като се има предвид, че тяхната категория е юноши младша възраст. Очакваме още медали от момичетата младша възраст, които ще се състезават следващите дни, сподели старши треньорът Ивайло Димитров.