Харманлиец е сред победителите в кръг от Националния пистов шампионат

• In Спорт
  • 09/20/2016
  • 2791 Преглеждания

Драгомир Драгов от Харманли е най-добрият състезател в четвъртия кръг на Националния пистов шампионат на България, серия „Спорт“, клас RC4. Преди два дни той победи съперниците си на трасето в Стара Загора, където се проведе поредния кръг от шампионата.

В клас RC4 /заводски автомобили до 1600 куб./, Дидо изпревари останалите състезатели и спечели първото място. Той участва с автомобил „Ситроен Саксо“, 1600 куб.

Скоростната надпревара се проведе на 2.8-километрово трасе на източния вход на Стара Загора на 17 и 18 септември, 2016 г. В нея участваха 44 състезатели в три серии – „Макси“, „Спорт“ и „Туринг“.

Следващото предизвикателство за майстора на волана от Харманли, е поредния кръг от Националния пистов шампионат, плануван за края на октомври в Бургас. Предстои му състезание и на писта „Дракон“ в Пловдив през ноември.